Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lidi, lidi, lidi, nevolte ty lidi!

25. 05. 2010 23:40:21
Nemá smysl hledat dokonalou stranu. Žádná není bez poskvrny, každá řeší nějaký ten svůj nešvar. Přesto, jsou určité hranice, které by se neměly překročit, pravidla, která by se měla dodržovat. Velké strany ODS a ČSSD tyto pravidla porušovaly a hranice možného posouvaly stále dál. Logické je nehlasovat pro ně v nadcházejících volbách. Není se čeho bát, žádná modrá či oranžová diktatura a ani chaos způsobený malými stranami nenastane. V konečném důsledku jim, jejich nezvolení, může paradoxně pomoci k potřebným vnitřním reformám a restrukturalizacím.

Přejděme rovnou k věci. U velkých stran propracovaný kontinuální program, který by šel do hloubky, nahradily plitká, povrchní úderná hesla, negativní kampaň a strašení. Především tyto strany stanovily hulvátsvtí a buranství v politice jako normu. Dějství této politické frašky se přesouvala stále častěji z respektovaných periodik na stránky bulváru. Díky těmto stranám jsou lidé z politiky otrávení a vůči vývoji v zemi apatičtí. Skóre naštěstí vyrovnávají symbolické volby, dvacet let od sametové revoluce. Chcete zastavit trend bulvarizace politiky? Nevolte velké strany!

Velké strany již nejsou schopny jakékoliv sebereflexe. Lidé, kteří se morálně zdiskreditovali, měla strana donutit k osobní odpovědnosti. Je to ale úplně naopak - strany ODS a ČSSD kryjou záda svým parťákům, do doby než jsou důkazy naprosto usvědčující. Bohužel, z takové Řápkové je ODS schopna učinit ministryni spravedlnosti, ČSSD na druhou stranu mezi své nejvyšší posty opět láká kakaového Krause. Zkompromitovaných lidí v obou stranách jsou mraky a strany je nedokáží zkrotit a nebo ani nechtějí. Chcete, aby politici vyvozovali osobní morální odpovědnost? Nevolte velké strany!

V režiji velkých stran prorůstají podnikatelské zájmy do vrchních pater politiky. V těch nižších je to již normou. Výměna barev na zastupitelstvech či v krajích znamenají výměnu kontaktů na spřátelené podnikatele, princip ale zůstává stejný. Spousta podnikatelů jsou navíc sami členy těchto stran, snaha velkých stran prorůstání podnikatelských zájmů do politiky zastavit je tedy na bodu mrazu. Chcete zastavit ovládání politiky byznysem? Nevolte velké strany!

Velké strany se neštítily zasahovat do nezávislostí státních institucí. Připomeňme nedávný tlak ČSSD na pořádání studentských voleb, čistky ředitelů nemocnic ve středních čechách hejtmanem Rathem. Zasahování do kauzy Čunek, čistky na státním zastupitelství a policii naopak v režii ODS. K tomu je nutné připočíst plíživé paralyzování důležitých institucí a úřadů. Antimonopolnímu úřadu šéfuje nedávný poslanec za ČSSD Petr Rafaj, v radě Nejvyššího kontrolního úřadu je již více politiků (převážně ODS) než odborníků. Připomeňme také všelijaké rady, výbory a komise, kde se objevují v hojných počtech stávající či bývalí politici. Především rady plné politiků, které spoluřídí dané podniky, ztrácejí svůj smysl a jsou pro politiky jen pouhými trafikami. Nemluvě o tom, že to samo o sobě snižuje kvalitu rozhodování podniků(viz ČSA). Chcete zastavit rozdávání trafik? Chcete v dozorčích radách odborníky? Nevolte velké strany!

Jde vám o pravicovou respektive levicovou politiku nebo o jednu konkrétní stranu? Jestli o to první, nevolte ODS/ČSSD. Jestli tyto strany za něco stojí, projdou si očistcem, zreformují se a pročistí se od všech nešvarů, které je teď trápí a od všech sígrů, které stranám přerostli přes hlavu. Paradoxně jim tím, že je nezvolíte, můžete pomoct.

Píšu zde především voličům ODS, vzhledem k tomu, že portál idnes je navštěvován spíše pravicovými voliči a také vzhledem k tomu, že nabídnout alternativu za ODS je přeci jen jednodušší než nabídnout alternativu za ČSSD. Připadá mi, že z 26ti kandidujících stran je 80% zaměřených pravicově - TOP 09, VV, ČPS, Konzervativní strana, Suverenita, SSO... a nebo pravý blok Petra Cibulky :-)

Máte jedinečnou šanci pomoci reformovat a očistit vaši oblíbenou stranu, která, až se "ta druhá" nereformovaná strana znemožní, nabídne tu správnou alternativu vedení země. Je to vklad do budoucna a to se vyplatí, ne?

Jen pro doplnění, alternativou k ČSSD může být KDU, těm, co záleží na životním prostředí SZ(to platí i pro pravičáky), ze shody v testech pak jinak vyplývá jako alternativa Klíčové hnutí nebo Moravané.

Kdybyste nevěděli koho vybrat, pomůžou testy na http://cs.kohovolit.eu/. Jestliže přesto budete volit ODS/ČSSD volte prosím pomocí preferenčních hlasů, zjistit něco o kandidujících politicích můžete na těchto stránkách http://www.nasipolitici.cz/cs.

Nakonec motivační video, z kterého jsem si vypůjčil hlavní hlášku. Mimochodem dokonalá odpověď Jirkovi a Marthě.

Autor: Jan Piňos | úterý 25.5.2010 23:40 | karma článku: 11.45 | přečteno: 1169x

Další články blogera

Jan Piňos

Zbraně na jedno použití

Masakr v Las Vegas opět rozvířil diskuze na téma střelných zbraní a to nejen v USA. Diskutuje se o zákonech a technických detailech zbraní. Tento článek nabízí pohled na problematiku spíše z - řekněme - filozofického pohledu.

5.10.2017 v 4:38 | Karma článku: 5.41 | Přečteno: 188 | Diskuse

Jan Piňos

Jsou češi netolerantní?

O českém národě se říká, že je to národ stěžovatelů. Jsme netolerantní. Teď už to máme i černé na bílem - viz statistiky Eurobarometru či Gallupova ústavu zaměřené na náš vztah k EU či migrantům (legálním i nelegálním).

1.9.2017 v 6:19 | Karma článku: 21.82 | Přečteno: 2079 | Diskuse

Jan Piňos

Děkujeme, že nekouříte

Tak je to tu. Nekuřáci oslavují přípitkem perlivé vody v kouřem načichlé hospodě, zatímco vyhnaní kuřáci si užívají krásného letního počasí. A s mottem: "kouřím, tedy jsem" zaznívají (snad) poslední vzlyky a bědy.

4.6.2017 v 23:16 | Karma článku: 15.20 | Přečteno: 1057 | Diskuse

Jan Piňos

Být politicky nekorektní je dnes in

Být politicky nekorektní je dnes in. Z okrajového směru se stal mainstream. Jde o vystřízlivění a restart společenských hodnot nebo nás čeká nová doba kamenná?

19.6.2016 v 6:03 | Karma článku: 13.76 | Přečteno: 881 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Adam Mikulášek

Proč nechci euro

Není to ani tak proto, že nějak emocionálně lpím na koruně, již jsme zdědili po Rakousku-Uhersku. Mé důvody jsou ryze praktické, ať v ekonomické nebo politické rovině.

20.10.2017 v 19:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 17 | Diskuse

Karel Trčálek

Václav Klaus už zase volí Václava Klause!!!

Dějiny se opakují ve spirále. Dialektika dějin je neúprosná a tak nám zase zasedne ve sněmovně Václav Klaus. Poprvé to byla fraška, co to bude teď?

20.10.2017 v 18:26 | Karma článku: 6.47 | Přečteno: 91 | Diskuse

Jan Dvořák

Sociální garsonka jako hůl na Neovlivnitelného Janečka

Zbytečným přeceňováním osudovosti těchto voleb, jestliže ty příští, jistě osudovější, se budou konat nejpozději za čtyři roky, vytvářejí média umělou clonu, přes níž nevnímáme příkoří všedního dne, páchaná na spoluobčanech.

20.10.2017 v 18:08 | Karma článku: 8.85 | Přečteno: 228 | Diskuse

M. K. Pijáček

Volby jsou na …

Pokud zastáváte podobné stanovisko a k volbám nejdete, dám vám jednu radu. Po volbách laskavě držte hubu, poněvadž to bude jen a jen vaše vina, že dopadly, jak dopadly.

20.10.2017 v 17:48 | Karma článku: 10.48 | Přečteno: 203 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Neúčast u voleb není protest.

Možná se o politiku vůbec nezajímáte a v takovém případě je asi lepší se voleb neúčastnit, než se nechat zlákat na koblihu. Pokud ale máte na politické dění nějaký názor a nejdete volit, děláte chybu.

20.10.2017 v 15:59 | Karma článku: 7.99 | Přečteno: 372 | Diskuse
Počet článků 46 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1141
Jsem jeden z miliónu. Jedinečný, ale ne jediný... Ostatně, jako kdokoliv jiný...


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.